Kraštovaizdis

Nuo seno lietuviai labai mylėjo savo kraštą, savo žemes bei sodybas. Vienkiemyje kiekviename kieme galėjai pasidžiaugti žydinčiom pinavijom, jazminų ar putinų krūmais. Baltai dažytais akmenukais apjuostos gėlių lysvelės traukė svečio akį. Čia puikavosi rūtos, lelijos, bijūnai ir daugybė kitų žolynų.

Kai vienkiemiai buvo perkelti į miesto tipo gyvenvietę, šią meilę grožiui žmonės parsinešė prie daugiabučių, mokyklos, vaikų darželio, kultūros įstaigų, į naujus savo namus. Taip susikūrė graži Baublių gyvenvietė su viena už kitą gražesnėmis sodybomis.

Gražuolės Minijos šlaitai užima didelį plotą Baublių kaimo žemės. Dar taip neseniai, gal prieš 30 metų, šlaituose žiojėjo vandens erozijos išardytos rėvos, rudavo saulės kaitroje išdegintos atkalnės. Kolūkio pirmininko Mečislovo Navajausko vadovavimo laikotarpiu Minijos šlaitai buvo užsodinti mažais eglaičių, pušynėlių parkeliais. O kaip gražiai rudenį šlaitus papuošia oranžinių šaltalankių skverelis.

Baublių gyvenvietė įsikūrusi ant kalno apjuosto Minijos vingio. Pietinėje pusėje kaimo žemes skalauja Kalnupio upelis. Nuo Baublių į šiaurę stūkso Kačaičių piliakalnis, pro kurį teka Kartenalės upelis.

Centre esantis parkas - tarsi tąsa 120 hektarų Minijos parko. Gyvenvietėje esantis parkas pradėtas kurti 1971 metais. Čia puikuojasi akacijos, topoliai, liepos. Pavasarį baltų žiedų kilimą išaudžia kaukazinės slyvaitės.

Gražiai savo sodybas tvarko naujakuriai, įsikūrę savo tėvų ar įsigytuose sklypuose.

Kaimo naujienos:

Iš močiutės kraičio skrynios ir senelio palėpės (0)

Įgyvendintas Kretingos rajono savivaldybės bendruomeninių organizacijų finansuojamas projektas...

Plačiau...

Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos parama (0)

Projektas "Iš močiutės kulinarinių užrašų" (0)

         Ä®gyvendintas Kretingos rajono savivaldybÄ—s 2018...

Plačiau...