Šventė skirta 1940-1990 metų okupacijos aukų atminimui

12.08.2010 21:00 Sukurta prieš: 9 yrs

Šiais metais Lietuva mini eilę jubiliejų: Žalgirio mūšio 600-asias metines, Sovietų Sąjungos okupacijos pradžios 70 – metį ir nepriklausomos Lietuvos 20-metį. Visos šios datos siejamos su Lietuvos vardu.

Labiausiai norėjosi surinkti medžiagą apie kaimo žmonių gyvenimą sovietų ir nacių okupacijos laikotarpiais. Atsiminimai buvo pradėti rinkti jau prieš metus ir iki šios dienos vis papildomi.

Senųjų gyventojų pagalba surašytas istorinis dokumentas, įamžinęs stalininio valdymo laikotarpiu žuvusius Baublių kaimo gyventojus, o kaimo žmonių kančioms atminti pastatytas paminklas.

Paminklo idėja kilo bendruomenės pirmininkei Gražinai Rimkuvienei, kuri neabejinga kaimo praeičiai. Todėl ji daug pastangų įdėjo, kad šis okupacijos aukoms skirtas paminklas būtų pastatytas. Idėjai abejingi neliko ir kiti bendruomenės nariai, nes šis istorinis epizodas tiesiogiai palietė daugelio artimuosius. Lėšos šiam paminklui panaudotos nuo 2 % gyventojų pajamų mokesčio.

Į šio paminklo pamatus įmūryti akmenys surinkti iš buvusių senųjų sodybų. Paminklinis akmuo atvežtas iš Antano Keblio ūkio, kuriam pokario laikotarpiu teko bėgti iš Lietuvos į užsienį. Kilniam tikslui jį bendruomenei padovanojo sūnus Juozas. Kryžių - saulutę ant paminklinio akmens iškalė baubliškis Julius Macius.

Paminklą atidengė Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika ir Žalgirio seniūnijos seniūnas Povilas Šližius, pašventino klebonas Romualdas Vėlavičius.


Iš kairės: Žymantas Rimkus, Sandra Venskutė, Jolanta Mickutė, Eglė Dirmeitytė, Kornelija Striaukaitė, Artūras Raišuotis.


Svečiai iš dešinės: rajono meras Juozas Mažeika, kunigas Romualdas Vėlavičius, seniūnas Povilas Šližius.


Ligita Narmontienė ir Kristina.


Groja Germanas Narmontas.


Į dangų buvo paleisti 20 žibintų.


Jie simbolizavo 20 nepriklausomos Lietuvos metų.


Bendruomenės kiemelis papuoštas Stasės Gideikienės darbais.


Bendruomenės nariams buvo malonu nusifotografuoti su dainininku Steponu Januška.


Dainininkas St. Januška baubliškių apsuptyje.


Po koncerto buvo rodomos nuotraukos su šiandieniniu kaimu. Projekto“Mano kaimo atvirukas“ rengėja kultūros filialo vedėja Jovita Kupšienė (jai talkino Ona Navajauskienė ir Artūras Rimkus).


„Kompanija-X“, vadovaujama Liudo Paukščio, visus kvietė smagiai pašokti.


Jauniausieji šventės dalyviai.


Komentarai

Baubliskis, 19-03-11 10:43
nuostabi svente , didelis aciu rengejams

Komentuoti

* - privalomi laukeliai

*

*

Kaimo naujienos:

Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos parama (0)

Projektas "Iš močiutės kulinarinių užrašų" (0)

         Įgyvendintas Kretingos rajono savivaldybės 2018...

Plačiau...

Projektas finansuojamas ŽŪM ir bendruomenės lėšomis (0)

  2018 metų nacionalinė parama kaimo bendruomenių veiklai BAUBLIŲ KAIMO BENDRUOMENĖS...

Plačiau...